biggmarka@cyberpark.com.tr
+90 312 265 00 40

BİGG MARKA Girişimcileri Yeni Döneme Hazır!

Bilkent CYBERPARK’ın Uygulayıcı Kuruluş görevinde, Pamukkale Teknokent ve Konya Teknokent iş birliğinde yürütmüş olduğu BİGG MARKA programının yeni dönemine Bilgi Günü Etkinliği ile başlandı ve Türkiye’nin farklı şehirlerinden teknoloji tabanlı iş fikri olan girişimciler, ön elemeyi geçerek bu programda buluştu! Girişimci adaylarının hayallerinin gerçekleşmesine fırsat sağlayan BİGG MARKA’da, bugüne kadar 69 girişimci toplamda 12 milyon TL hibe alarak şirketleşmiş ve girişimcilik ekosistemine kazandırılmıştır. Sağlık teknolojilerinden akıllı üretim sistemlerine kadar 6 farklı alanda iş fikirlerinin kabul edildiği programda, temel girişimcilik eğitimleri, birebir mentorluklar, yatırımcı görüşmeleri, sektör lideri firmalar ile teknoloji doğrulama ve müşteri görüşme seansları sağlanmaktadır. İş fikirlerinin geliştirilerek nitelikli birer iş planına dönüşme sürecine başlamak üzere ilk adımı atan yeni girişimci adayları, online olarak 21 Haziran 2021 tarihinde düzenlenen BİGG MARKA Bilgi Günü Etkinliği ile bir araya geldi.

Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından, teknoloji tabanlı iş fikirleriyle fark yaratacak girişimci adayları değerlendirmeye tabi tutulmuş ve başvurular arasından programa uygun nitelikte olanlar seçilerek Bilgi Günü Etkinliği’ne davet edilmiştir. Etkinlikte, programın içinde yer alacak eğitim ve birebir mentorluk süreçleri hakkında detaylı bilgi paylaşımı yapılmış ve program içeriği aktarılmıştır.

Girişimci özelinde birebir ve online olarak düzenlenecek iş geliştirme mentorlukları, sektör lideri firmalardan sağlanacak dikey mentorluklar ve temel girişimcilik eğitimleri ile devam edecek olan programda, tüm girişimcilerimize başarılar dileriz.