biggmarka@cyberpark.com.tr
+90 312 265 00 40

BİGG MARKA 2022-1 Dönemi Çağrısı Nihai Jüri Sunumları Gerçekleştirildi!

TÜBİTAK 1512 BİGG desteğiyle, Bilkent CYBERPARK’ın Uygulayıcı Kuruluş görevinde, Pamukkale Teknokent ve Konya Teknokent iş birliğinde başarıyla yürüttüğü BİGG MARKA programının girişimcileri, Nihai Değerlendirme Komisyonu’nda sunumlarını gerçekleştirdi. Aralarında akademisyen, yatırımcı, teknoloji transfer yetkilisi ve sektörde yer alan firma kurucuları gibi birçok alandan jüri üyesinin değerlendirmeleri sonucunda TÜBİTAK kriterlerine uygun, yenilikçi yönü yüksek ve ticarileşebilir girişimleri seçilerek TÜBİTAK 2. Aşama’ya geçmeye hak kazanmıştır.

BİGG MARKA girişimcileri, 2 ay boyunca süren eğitim ve birebir mentorluk süreçlerinin yoğun bir tempoyla gerçekleştirildiği programda, teknoloji tabanlı iş fikirlerini nitelikli birer iş planını dönüştürmek için çevrim içi görüşmelere katıldılar. İş planı, iş fikri ve sunum mentorluklarının yanında girişimcilerin iş fikirlerini geliştirmeleri için ihtiyaçlarına yönelik, sektöründe önde gelen firmalarla dikey mentorluk görüşmeleri yapılması sağlanarak teknoloji doğrulama ve müşteri analizi yapma fırsatı verildi. Donanım alanında ürün geliştirecek olan girişimcilere ise, ön prototipleme, tasarım ve üretim başlığında teknik mentorluk desteği sağlandı.

Eğitim ve mentorlukları içeren BİGG MARKA programın ilk aşaması, girişimcilerin iş planlarının detaylarını içeren sunumlarını gerçekleştirmesiyle, 12 Nisan 2022 tarihinde online platform üzerinden düzenlenen Nihai Jüri Değerlendirmesi ile tamamlanmıştır.

2022-1 Çağrı Dönemi’nde yaklaşık 60 başvuru arasından seçilen 25 girişimciden TÜBİTAK 2. Aşama’ya  geçerek programa 10 girişimci devam etmeye hak kazanmıştır.

Girişimciler, BİGG MARKA programının ilerleyen sürecinde iş planlarını doğru bütçeleme ve finansal planlama alanında eğitim ve mentorluklarla iş planlarını daha da güçlendirmeye ve iş planlarını nihai hale getirmeye devam edeceklerdir. TÜBİTAK 2. Aşama’ya geçmeye hak kazanan tüm girişimcilerimizi kutlar, göstermiş oldukları başarıdan dolayı tebrik ederiz!