biggmarka@cyberpark.com.tr
+90 312 265 00 40

BİGG MARKA “Yeşil Büyüme Çağrısı” Girişimcileri Yeni Döneme Hazır!

Bilkent CYBERPARK’ın Uygulayıcı Kuruluş görevinde, Pamukkale Teknokent ve Konya Teknokent iş birliğinde yürütmekte olduğu BİGG MARKA programı, yeni dönemine Bilgi Günü Etkinliği ile başladı. Ön elemeyi geçmeye hak kazanan, Türkiye’nin farklı şehirlerinden Ar-Ge ve yenilik odaklı iş fikri olan girişimciler bu programda buluştu! Girişimciler, TÜBİTAK 1512 BİGG kapsamında düzenlenen ilk tematik çağrıda İklim Değişikliği, Çevre ve Biyoçeşitlilik Temiz ve Döngüsel Ekonomi, Temiz, Erişilebilir ve Güvenli Enerji Arzı, Yeşil ve Sürdürülebilir Tarım ve Sürdürülebilir Akıllı Ulaşım başlıklarında iş fikri başvurularını gerçekleştirdi.

Sürdürülebilir ve yeşil büyümeye katkı sağlayacak iş fikirleriyle, nitelikli bir iş planı yaratma yolunda ilerleyecek girişimci adayları, 27 Ekim 2021 tarihinde online olarak düzenlenen BİGG MARKA Bilgi Günü Etkinliği’nde bir araya geldi. Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından, Ar-Ge ve yenilik odaklı, yeşil ekonomiye katkı sağlayan iş fikirleriyle fark yaratacak girişimci adayları, değerlendirmeye tabi tutuldu ve başvurular arasından programa uygun nitelikte olanlar seçilerek Bilgi Günü Etkinliği’ne davet edildi. Etkinlikte, program süresince yer alacak eğitim ve mentorluk destekleri hakkında bilgilendirme yapılarak, program ile ilgili detaylar aktarıldı.

Girişimci adaylarının şirketleşme hayallerini gerçekleştirmesine olanak sağlayan BİGG MARKA’da, bugüne kadar 75 girişimci toplam 15 milyon TL hibe alarak iş fikirlerini nitelikli bir iş planına dönüştürüp ticarileşebilir bir modelle girişimcilik ekosisteminde yer almıştır. Programda, temel girişimcilik eğitimleri, birebir mentorluklar, yatırımcı- grişimci buluşmaları, sektör lideri firmalarla teknoloji doğrulama ve müşteri görüşmesi seanslarıyla destek olunmaktadır.

Programda yer alacak tüm girişimcileri attıkları bu adımla tebrik eder, başarılar dileriz.