biggmarka@cyberpark.com.tr
+90 312 265 00 40

BİGG MARKA 2019/1. Çağrı Dönemi

Girişimci adaylarının teknoloji tabanlı iş fikirlerini nitelikli iş planlarına çevirdikleri ve TÜBİTAK 1512 Bireysel Genç Girişim Desteği Programı kapsamında 200.000 TL ile şirketleşme fırsatı yakaladıkları BİGG MARKA yeni dönemine yine çok iddialı başlıyor!

Bir önceki dönemde %52 başarı oranı ile Türkiye genel ortalamasının iki katı başarı elde eden ve en başarılı Uygulayıcı Kuruluşlar arasında yer alan Bilkent CYBERPARK, yeni dönemde de başarı hikayeleri yaratmak için yola çıktı.

Bugüne kadar BİGG MARKA ile 1000’e yakın başvuru arasından seçilen yaklaşık 250 ekibe temel girişimcilik eğitimleri ve birebir mentorluk hizmetleri sunulmuş olup, 48 ekibin toplamda 8 Milyon TL hibe alarak şirketleşmesine destek olunmuştur. Yeni döneminde de girişimcilerin hayallerini gerçekleştirebilmesi için zenginleştirilmiş ve girişimci özelinde hazırlanmış hizmetleri ile desteklerine devam edecek olan Bilkent CYBERPARK, 17 Haziran Pazartesi günü Bilgilendirme Günü’nde başvurular arasından seçilmiş girişimciler ile bir araya gelerek BİGG MARKA programına başladı. Programın devamında ise girişimcileri yoğun bir iş planı yazma kampı beklemekte olup, girişimciler birebir iş geliştirme mentorluk seansları ile iş fikirlerini nitelikli ve başarılı iş planlarına çevirmeye başlayacaklar. Aynı zamanda temel girişimcilik eğitimleri ile mevzuatlar ve şirketleşme süreçleri hakkında detaylı bilgi sahibi olacak olan ekipler, bir yandan da teknik ve müşteri doğrulamalarını gerçekleştirmek üzere alanında lider kurumlar ile birebir dikey mentorluk seansları gerçekleştirecek. Yeni dönemde BİGG MARKA iş birliği kapsamında Başkent Enerji, Bayer, Ericsson, Karel, Netcad, STM, Oracle, TTGV, THY ve Limak Teknoloji firmalarından sektör uzmanları girişimciler ile dikey mentorluk için bir araya gelecek olup, ArtıBoyut, Nanodev, Polat Savunma ve Venn Tasarım firmalarının yetkilileri de ekiplerin ön prototipleme ve tasarım aşamalarına destek olacaklar. Bilkent Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisinin de desteği ile yürüttüğümüz programda, Bilkent TTO tarafından akademisyenlere özel birebir mentorluk destekleri sağlayacak. Aynı zamanda girişimciler Inventram, Vestel Ventures ve DCP gibi Türkye’nin önde gelen VC’leri ile yatırımcı görüşmeleri gerçekleştirecek ve yatırımcı sunumlarının gerçekleştirilmesinde şirketleşmeden deneyim sahibi olma fırsatı yakalayacak.

Hayallerini gerçekleştirme yolunda ilk adımı atmış olan tüm girişimcilerimize bu süreçte başarılar diliyor ve verimli bir çağrı dönemi geçirmelerini umuyoruz.