biggmarka@cyberpark.com.tr
+90 312 265 00 40

BİGG MARKA 2019-2. Döneminde TÜBİTAK 2. Aşama’ya Geçecek Girişimciler Belirlendi

Bilkent CYBERPARK TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı’nda 2015 yılından beri yürütmekte olduğu Uygulayıcı Kuruluş görevini başarıyla devam ettirmektedir. Bugüne kadar birçok girişimcinin hayallerini gerçekleştirmesine destek olan CYBERPARK, BİGG MARKA programı ile 54 girişimcinin toplamda yaklaşık 10 Milyon TL hibe alarak şirketleşmesine destek oldu.

BİGG MARKA 2019 – 2. Çağrı dönemi kapsamında yaklaşık 150 başvuru arasından seçilen 65 girişimci; devam eden eğitim ve mentorlukar ile girişimciler teknoloji tabanlı iş fikirlerini, nitelikli iş planlarına dönüştürdü. İş planı yazma kampı sürecinde girişimcilere birebir/online gerçekleşen iş geliştirme mentorlukları ve temel girişimcilik eğitimlerinin yanı sıra, teknoloji ve müşteri doğrulama işlemlerini de yapabilmeleri için birebir dikey mentorluklar sağlandı. Sektör lideri firmalar tarafından sağlanan dikey mentorluklar sayesinde girişimciler iş fikri alanlarına uygun firmalar ile bir araya gelerek teknoloji ve müşteri doğrulama seanslarını tamamlarken, iş planlarını daha nitelikli bir hale getirmeye de devam ettiler. Aynı zamanda ürün geliştirme alanlarında sağlanan destekler kapsamında ön prototipleme ve teknik mentorluklar da sağlanmıştır.

Eğitimlerini ve mentorluklarını tamamlayan girişimciler 17 Mart 2020, Salı günü Bilkent CYBERPARK’ta gerçekleşen Nihai Değerlendirme Komisyonu’na iş planlarını sundular. Tüm gün süren jüride, girişimciler yoğun geçen iş planı kampında geliştirme fırsatı buldukları iş planlarını, akademisyen, yatırımcı ve sektör uzmanlarından oluşan jüri üyelerine sundular. Gün sonunda ise TÜBİTAK 2. Aşama’ya geçmeye hak kazanan 16 girişimci belirlendi.

BİGG MARKA programı seçilen girişimcilere sağlanacak olan birebir mentorluklar ile devam edecektir. Tüm girişimcilerimizi göstermiş olduğu başarılardan dolayı tebrik eder, 2. Aşama’ya geçmeye hak kazanan girişimcilerimize başarılar dileriz.