biggmarka@cyberpark.com.tr
+90 312 265 00 40

BİGG MARKA 2019-2 Dönemi Başlıyor!

Girişimci adaylarının teknoloji tabanlı iş fikirlerini TÜBİTAK 1512 Bireysel Genç Girişim Desteği Programı ile nitelikli iş planına dönüştürüp 200.000 TL hibe alarak şirketleşmelerini sağlayan BİGG MARKA programı yeni dönemine başladı!

Önceki döneminde Türkiye’nin en yüksek başarı oranına sahip  BİGG MARKA programı, yeni dönemde de başarılı girişimcileri ortaya çıkarmak için hazır.

Girişimcilerin hayallerini gerçekleştirebilmeleri için alanında lider bir çok kurum ile iş birliği içinde, birebir iş geliştirme ve dikey mentorluklar sağlayacak olan BİGG MARKA programı, bilgilendirme semineri ile 15 Ocak Çarşamba günü programa kabul edilen ilk grup girişimcileriyle başlayacak.

Bugüne kadar 54 girişimci ekibin toplamda 10 Milyon TL’ye yakın hibe alarak şirketleşmesine destek olan program, yeni döneminde girişimcilerin ilk olarak iş planlarını oluşturmalarını sağlayan eğitimlerle birlikte, temel girişimcilik eğitimleri, mevzuatlar ve şirketleşme süreçleri hakkında da bilgilendirici seminerler ile devam edecek. Girişimciler, iş fikirlerinin teknik yönünü kuvvetlendirmek ve müşteri doğrulamalarını yapabilmek adına, sektörün öncü firmalarından birebir ve dikey mentorluk alma fırsatı yakalayacaklar. BİGG MARKA’nın yeni döneminde iş birliği doğrultusunda Başkent Enerji, Bayer, Ericsson, Karel, Netcad, STM, Oracle, TTGV, THY, Limak Teknoloji, ING Bank ve BilgeAdam firmalarından sektör uzmanları, dikey mentorluk için girişimcilerle buluşacaklar ve ArtıBoyut, Nanodev, Polat Savunma ve Venn Tasarım firmalarının yetkilileri de ekiplerin ön prototipleme ve tasarım aşamalarına destek olacaklar. Bilkent Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin (TTO) de desteği ile yürütülen bu programda Bilkent TTO, akademisyen girişimcilere özel birebir mentorluk sağlayacak. Bunlara ek olarak, girişimcilerin şirketleşmeden önce, yatırımcı sunumlarında deneyim sahibi olmaları açısından, Inventram, Vestel Ventures ve DCP gibi Türkye’nin önde gelen VC’leri ile yatırımcı görüşmeleri gerçekleştirebilecekler. 

Teknoloji tabanlı iş fikirlerinizle hayallerinize bir adım daha yaklaşmak için başvurularınızı yapabilir ve iş planınızla şirketleşme şansı yakalayabilirsiniz!