biggmarka@cyberpark.com.tr
+90 312 265 00 40

BİGG MARKA 2019-1. Çağrı Döneminde 2. Aşama’ya Geçecek Ekipler Belirlendi

Bilkent CYBERPARK 2019 yılı 1. Çağrı dönemi için 1. Aşama eğitimleri tamamlandı. BİGG MARKA programı kapsamında girişimciler temel girişimcilik eğitimleri ve birebir iş geliştirme mentorlukları ile yoğun bir iş planı yazma kampını tamamladı. Aynı zamanda sektör lideri firmalardan sağlanan birebir dikey mentorluklar ile girişimciler müşteri ve teknik doğrulamalarını tamamlamış olup, ön prototipleme desteği ile de ürünlerinin ön prototipleme aşamasını geliştirme fırsatı yakaladılar.

İş planı yazma kampının ardından 7 Ağustos Çarşamba günü iş fikirleri, ekosistemden değerli jürilerin yer aldığı Değerlendirme Komisyonu’na sunuldu. Girişimcilerimiz; takım yetkinliği, fikrin yenilikçi ve teknolojik yönü, yasal uygunluğa göre yapılabilirliği, ticari sürdürülebilirliği, iş fikrinin ve modelinin pazar potansiyeli ile milli ekonomiye katkısı gibi hususlarda değerlendirildi. Yapılan değerlendirmeler sonucu BİGG MARKA Programı’mızda 2. aşamaya geçmeye hak kazanan girişimcilerimiz belirlendi.

Nihai Değerlendirme sonrasında ise BİGG MARKA programı; TÜBİTAK Prodis Eğitimi ve birebir mentorluklar ile devam etmektedir.

BİGG MARKA programında yer alan tüm girişimcilerimizi tebrik eder ve bu süreçte girişimcilerimize destek olan tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.