img

BİLKENT CYBERPARK’DA
BİGG M.A.R.K.A 2018
BAŞLADI!

“BİGG MARKA” BAŞARI HİKAYELERİ YARATMAYA DEVAM EDECEK!

2015-2018 dönemleri arasında TÜBİTAK BİGG (1512-Teknogirişim Sermaye Desteği) Uygulayıcı Kuruluşu olan Bilkent CYBERPARK göstermiş olduğu üstün başarı ile 2018-2020 dönemleri arasında da uygulayıcı kuruluş olmaya hak kazandı. Bilkent CYBERPARK bu görevi kapsamında bugüne kadar 4 farklı çağrıda 200 girişimci adayının iş fikrini nitelikli iş planına çevirmelerine destek oldu. Bilkent CYBERPARK Genel Müdürü Faruk İnaltekin; “3 çağrı sonucunda 27 girişimci 4 Milyon TL’nin üzerinde hibe alarak şirketleşmesine destek olduk, 4. çağrıdaki girişimcilerin iş planları TÜBİTAK tarafından değerlendirilmekte olup sonuçları henüz açıklanmadı ancak yüksek bir başarı oranı bekliyoruz” dedi.

Girişimci özelinde sunduğu birebir mentorluklerlerle öne çıkan BİGG MARKA programı kapsamında Bilkent CYBERPARK 2018-2. çağrı için hazırlıklara başladı ve Haziran sonu itibariyle iş fikri başvurularını toplamaya başladı.

Bilkent CYBERPARK, daha önce olduğu gibi önümüzdeki dönem boyunca da seçilen girişimci adaylarının iş fikirlerinin başarılı bir girişime dönüşmesi için, girişimcileri CYBERPARK’ta misafir ederek, her bir girişimciye ihtiyacı özelinde bireysel danışmanlık ve koçluk hizmetini sağlayacaktır. BİGG MARKA’nın yeni döneminde iş geliştirme mentorluğunun yanında dikey mentorlukler zenginleştirilerek alanında lider bir çok kurum ile iş birliği yapıldı. Böylelikle girişimci adayları iş planlarını hazırlarken hem teknik hem de müşteri doğrulama konusunda daha derin bilgiler elde ederek daha nitelikli iş planları oluşturabilecekler. EnerjiSA, Ericsson, Karel, NetCad, Oracle, STM, Türk Hava Yolları gibi sektöründe öncü firmalar ile birebir görüşme fırsatı elde eden girişimciler kendilerini ve projelerini onlara tanıtarak potansiyel iş birlikleri de yakalayabilecekler. Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) ile yapılan iş birliği kapsamında sağlık ve iyi yaşam iş fikri olan girişimcilere TTGV tarafından dikey mentorluk ve eğitimler sağlanacaktır.

Girişimcilerin yaşadığı problemleri yakından bilen Bilkent CYBERPARK’ın yeni BİGG MARKA’da girişimci adaylarına sunduğu bir başka destek ise tasarım ve prototipleme üzerinedir. Geliştirdikleri ürünlerin ön prototiplerini üretme ve üzerinde tasarımsal ve donanımsal güncelleştirmeler yapma fırsatı yakalacak girişimciler, doğrulama için Venn Endüstriyel Tasarım Danışmanlığı, Polat Savunma, Nanodev ve ArtıBoyut 3D Baskı Hizmetleri gibi güçlü firmalar ile birlikte çalışabilecek.BİGG MARKA programı için başvurular 20 Temmuz 2018 tarihine kadar devam edecek olup, ilgilenen girişimci adayları biggmarka.cyberpark.com.tr sitesi üzerinden başvurusunu gerçekleştirebilecek., Programa; herhangi bir lisans programından bir yıl içinde mezun olabilecek durumdaki öğrenci, yüksek lisans veya doktora öğrencisi, lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini en çok 10 yıl önce almış kişi, aşağıda belirtilen şartları taşıması halinde başvurabilecektir;

  • Daha önce Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da TÜBİTAK 1512 Programı 2. Aşaması kapsamında destek almamış olmak,
  • Ön başvuru tarihi itibariyle herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında yer almamak.


2018 yılı çağrısında aşağıdaki alanlardan iş fikri kabul edilecektir:

  • İleri imalat, sanayi 4.0
  • İletişim ve sayısallaşma
  • Akıllı ulaşım
  • Temiz verimli enerji
  • Sağlık ve iyi yaşam
  • Sürdürülebilir tarım ve beslenme


Bugüne kadar bir çok girişimci adayının hayallerini gerçekleştirmesine destek olan Bilkent CYBERPARK, bu sene de kriterlere uygun ve teknoloji tabanlı iş fikri olan tüm girişimci adaylarını bekliyor!

image