img

BİLKENT CYBERPARK’DA
BİGG M.A.R.K.A 2018
BAŞLADI!

BİGG M.A.R.K.A 2.AŞAMAYA GEÇECEK EKİPLER BELİRLENDİ!

Bilkent CYBERPARK TÜBİTAK BİGG 1512 Destek Programı kapsamında, 2018 yılı 1. çağrı için Nihai Değerlendirme Komisyonu’nu gerçekleştirdi ve 2.aşamaya geçecekgirişimcileri belirledi.

BİGG M.A.R.K.A Programı kapsamında verilen eğitimler ve girişimciye özel birebir mentorluk seansları sonucunda girişimcilerimiz iş planlarını nitelikli bir şekilde hazırlayıp, tamamladı. Tamamlanan iş planları 3 Nisan Salı günü Bilkent CYBERPARK’ta toplanan Nihai Değerlendirme Komisyonu’na sunuldu.

Girişimcilerimiz; takım yetkinliği, fikrin yenilikçi ve teknolojik yönü, yasal uygunluğa göre yapılabilirliği, ticari sürdürülebilirliği, iş fikrinin ve modelinin pazar potansiyeli ile milli ekonomiye katkısı gibi hususlarda değerlendirildi. Yapılan değerlendirmeler sonucu BİGG M.A.R.K.A Programı’mızda 2. aşamaya geçmeye hak kazanan girişimcilerimiz belirlendi.

2. aşamaya geçmeye hak kazanan girişimcilerimize gerekli bilgilendirmeler yapıldı ve ikinci kısım eğitimlerine başladılar.

Bu dönem 2. aşamaya devam edemeyen adaylarımız ise planlarını tanzim ederek ya da yeni bir iş fikri üretip, plan oluşturarak tekrar başvuru yapabilecekler.

BİGG M.A.R.K.A Programına katılım gerçekleştiren tüm girişimcilerimize teşekkür eder, kaydettikleri aşama için tebrik ederiz.

image

BİGG M.A.R.K.A 2018 GİRİŞİMCİLERİ SUNUM EĞİTİMLERİNİ TAMAMLADI

image

Başarısı kanıtlanmış olan Bilkent CYBERPARK BİGG M.A.R.K.A Programı kapsamında sunulan mentorluk çalışmaları devam ederken 27 Mart Salı günü girişimcilere sunum formatı ve teknikleri ile ilgili eğitim verildi. Hedeflerine ulaşabilmeleri için Bilkent CYBERPARK Nihai Değerlendirme Komisyonu’na ve TÜBİTAK panellerinde sunum yapacak girişimciler eğitime yoğun ilgi gösterdi.

ActionCoach co-founder’ı Barış Hazer’ın interaktif ve ilgi çekici geçen sunumunda girişimciler sunumlarının başarılı geçmesi için taktikler toplarken Viveka kurucularından Barış Okur’un eğitici sunumu ile TÜBİTAK sunum formatını ayrıntılı bir şekilde öğrenip eğitimi tamamladılar.

Eğitim sonrasında girişimciler bire bir mentorluklara ve çalışmalara kaldığı yerden devam etti.

BİLKENT CYBERPARK BİGG M.A.R.K.A GİRİŞİMCİLERİ BİRE BİR MENTORLUKLARLA İŞ PLANLARINI HAZIRLAMAYA DEVAM EDİYOR!

BİGG M.A.R.K.A’ya kabul ettiğimiz ve bugüne kadar çeşitli eğitimler ve mentörlükler sunduğumuz girişimciler çalışmalara kaldıkları yerden, hızla devam ediyor!

Girişimcilerin iş planlarını tamamlamaları ve 3 Nisan 2018’de gerçekleşmesi planlanan nihai juride başarılı olmaları için sektörde önde gelen mentorlerle bire bir çalışarak, kendi projelerini en iyi hale getirmeleri hedefleniyor. Girişimciler tercihlerine göre yüz yüze ya da online mentorluk seçebiliyor.

Değerlendirme sonrasında, 2. aşamaya geçmeye hak kazanan girişimciler 16 Nisan 2018 tarihine kadar tarafımızca TÜBİTAK’a bildirilecek. Seçilen girişimciler Mayıs-Haziran 2018 aylarında Tübitak Panellerinde sunumlarını yapmaya hak kazanacak ve TÜBİTAK’ın iş planına göre seçeceği girişimciler 150.000 TL hibe alarak şirketleşebilecekler. BİGG MARKA’nın farklı destekleri bölgemizde şirketleşecek girişimciler için devam edecek. Şirketleşen girişimciler BİGG desteklerinin yanı sıra CYBERPARK’ın firmalara sunduğu global ve yerel ticarileşme programlarından, sektör bazlı eğitimlerden, yatırımcı-potansiyel müşteri görüşmeleri ve atölye alanlarından yararlanabilecek.

image

BİGG M.A.R.K.A 2018'E HIZLI BAŞLADI

BİGG M.A.R.K.A 2018 yılına yine tüm hızıyla başladı. Teknoloji tabanlı iş fikirlerinin girişimcilere özel kurgulanmış hizmetleri ve Bilkent CYBERPARK farkı ile başarılı iş planlarına dönüştürülmesini planlayan program ilk eğitimi ile girişimci adayları ile buluştu.

Toplamda 200'den fazla iş fikri arasından seçilip Ön Kuluçka Programına katılmaya hak kazanan 60 girişimci adayı "İşe Sağlamak Başlamak" için ilk adımlarını attılar. Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü Dekan Yardımcısı ve Girişimcilik Direktörü Dr. Örsan Örge tarafından verilen "Temel Girişimcilik ve İş Modeli Kanvası Eğitimi" ile 25 Şubat 2018 tarihinde Bilkent CYBERPARK'ta gerçekleşti.

Girişimci adayları girişimciliğin temeli ve iş modeli kanvasının oluşturulması hakkında bilgilendirildiği ve gerçek hayattan örneklerlin anlatıldığı, girişimci adaylarının sorularının cevaplandığı eğitim yoğun bir ilgi ile tamamlandı.

Bundan sonraki süreç girişimcilerin başarılı bir iş planı yazabilmeleri ve teknoloji tabanlı iş fikirlerini başarılı girişimlere çevirmek için teknik doğrulama, pazar analizi ve müşteri doğrulama seansları ve mentorluk kampları ile devam edecek. Girişimciler aynı zamanda bölgede faaliyet gösteren 240 Ar-Ge firması ile görüşme ve işbirliği yapma fırsatı yakalayacak.

Süreci tamamlayıp CYBERPARK bünyesinde şirketleşecek BİGG M.A.R.K.A mezunu girişimciler ofis, ücretsiz atölye, mali müşavirlik, hukuk danışmanlığı, kuluçka firmalara özel eğitim ve programlar gibi bir çok destekten faydalanabilecek.

CYBERPARK BİGG M.A.R.K.A 2018 KAMPI BAŞLADI

Güçlü teknoloji tabanlı iş fikirlerinin başarılı iş planlarına dönüştürülmesi hedeflenen ve bugüne kadar girişimcilerin 4 Milyon TL hibe almalarını sağlayan BİGG MARKA programımız 2018'de de tüm hızıyla devam ediyor!

TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı kapsamında seçilen 20 Uygulayıcı Kuruluş'tan biri olan Bilkent CYBERPARK, bu görevi kapsamında, 200'den fazla iş fikri başvurusunu değerlendirerek BİGG MARKA ÖN KULUÇKA PROGRAMI'na katılacak girişimcileri belirlenmesiyle birlikte çalışmalara başladı.

İlk tur elemelerde programa seçilen girişimciler 13 Şubat Salı günü gerçekleşen bilgilendirme günü ile BİGG, BİGG MARKA programını ve Bilkent CYBERPARK'ı daha yakından tanıma fırsatı buldular.

Mentorluk seanslarında sınır tanımayan Bilkent CYBERPARK, BİGG M.A.R.K.A girişimcilerine hafta içi akşam veya hafta sonu seçenekleriyle hem online hem de yüzyüze mentor desteği alma fırsatı sunuyor. Her sene olduğu gibi bu sene de "İşe Sağlam başlıyoruz!"

25 Şubat tarihinde Bilkent Üniversitesi Girişimcilik Direktörü Dr. Örsan Örge tarafından verilecek "Temel Girişimcilik ve İş Modeli Kanvası Eğitimi" ile katılımcıların gerçek hayattan örneklerle girişimciliğin temellerini ve iş modeli kanvası oluşturmayı öğrenecekleri eğitimimizle "inovatif iş fikirlerini" başarılı iş planlarına çevirecekler.

Tüm girişimci adaylarına Bilkent CYBERPARK'a göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür eder, bu yoğun kamp döneminde başarılarının devamını dileriz.

image

ŞANSINIZ DEVAM EDİYOR

Ağustos 2018 tarihine kadar başvuruların alınması ve değerlendirilmesi devam ediyor.

İş fikirlerini toplamaya devam eden Bilkent CYBERPARK, ikinci tur diye adlandırdığı bir Ön Değerlendirme Komisyonu daha yaparak BİGG MARKA kampı için yeni girişimci adaylarını seçecek. biggmarka.cyberpark.com.tr/basvuru adresinden başvurunuzu yapabilir, takvimi takip edebilirsiniz.